Blog

سفر به سرزمین شاهان؛ دیدنی های کم تر شناخته شده کرمانشاه

كرمانشاه برای گردشگران ایرانی و افرادی كه به غرب ایران سفر  میكنند نامی شناخت هشده و آشنا ست. شهری با جاذب ههای دیدنی تاریخی فراوان و البته مردمی مهربان و مهما ن نواز.

(بیشتر…)

خراسان شمالی؛ تجلی گاه اصالت ایرانی

هرچند خراسان شمالی، بخش كوچكی از پهنه سرزمین خراسان است، ولی تنوع طبیعی و فرهنگی، آن را به سرزمینی غنی بدل كرده است. آداب و سنن، موسیقی، پوشاك و صنایع دستی متنوعی مانند منبت و ساخت ساز موسیقی و زیورآلات علاوه بر جذابیتی كه برای گردشگران دارد، بیانگر قدمت و تنوع این خطه است.

(بیشتر…)

تنکابن؛ بهشتی روی شانه کوهستان

شهرستان تنكابن یكی از شهرهای زیبای مازندران است كه جاذبه های فراوان گردشگری و طبیعی دارد. ازجمله این جاذبه ها ییلاقات زیبای تابستانی بر فراز كوه های سربه فلك كشیده این شهر است.

جایی كه پوشش جنگلی تمام می شود و هیچ درختی به خاطر ارتفاع زیاد نمی روید. این ییلاق ها معمولا در تابستان، كه ارتفاعات هوای خنك تری نسبت به شهرها و روستاهای پایین دست دارند، مورد استفاده قرار می گیرند و دامداران كه به زبان مازنی به آنها گالش می گویند، گله های گاو و گوسفند خود را برای چرا به این مناطق كوچ می دهند.

اگر در تابستان قصد سفر به این مناطق را دارید، حمل مواد غذایی ضرورتی ندارد، زیرا هر آنچه از گوشت، شیر تازه، كره و عسل بخواهید، می توانید تهیه كنید. پس بهتر است با بار سبك و خیالی راحت عازم لیمرا شوید.

(بیشتر…)